wizytówki

Druk atramentowy i dobra wizytówka

Zanim zaczniemy rozważać, nad drukiem atramentowym i wizytówką warto by było sobie coś o tych wizytówkach mądrego powiedzieć.

Wizytówki
to twór, który został wymyślony w XV wieku. To jeszcze era późnego średniowiecza. Jak się możecie domyśleć, nie My to wymyśliliśmy. W ogóle w średniowieczu mało co odkryliśmy jako Europa. Wymyśliły to Chiny. Każdy urzędnik państwowy miał obowiązek posiadać swoją wizytówkę, gdzie napisane było mienie właściciela oraz pełniona funkcja.

Porównując wizytówki do druku można powiedzieć, że druk atramentowy to wynalazek 70-lat. Pierwszy raz mogliśmy usłyszeć o druku atramentowym w roku 1976. W 1988 roku firma HP wyprodukowała pierwszą lepszej jakości nadającą się do prywatnego druku drukarkę. Można więc powiedzieć, że od tego czasu druk atramentowy zaczął istnieć. Jak działa taka drukarka? Wykorzystuje ona jak sama nazwa wskazuje atrament, albo mówiąc inaczej tusz barwnikowy, bądź też pigmentowy. Przez wystrzeliwanie maluteńkich kropel środka bawiącego tworzy się obraz odpowiednio ówcześnie przygotowany. Drukarka ta jednak pracuje głośno oraz jest mniej wydajna od drukarek laserowych.

Wizytówka a druk

Wizytówka jak sama nazwa wskazuje ma służyć do utrwalenia pierwszego wrażenia oraz przekazania informacji, które w tym momencie są istotne. Druk atramentowy oferuje zaś słabszą jakość druku niż laserowa technika. I co w tym przypadku? Przecież dobrze wiemy, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Skoro osoba po drugiej stronie podaruje nam na przykład lepszą wizytówkę to mamy 0-1 dla niej. Do tego przecież nie możemy dopuścić w żadnym przypadku? Skoro już wiemy, że jest do słabszy druk, to czy może on dorównać laserowemu drukowaniu? Tak, ale po prostu będzie na tyle drogi, że już się nie opłaca wydawać tych pieniędzy. Dlatego też polecałbym po prostu zainwestowanie trochę większych pieniędzy w druk laserowy od samego początku, no chyba, że mamy firmę drukarską, a druk atramentowy ma mieć w tym przypadku jakiś sens.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/virt106340/domains/swiat-druku.eu/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

5 myśli na temat “Druk atramentowy i dobra wizytówka”

Dodaj komentarz