drukarka laserowa

Czy drukarka laserowa będzie przyszłością?

Nie lubię, gdy ktoś mówi mi, że druk atramentowy już wymarł. Otóż nie, jest on dalej największym graczem na rynku drukarek. Ludzie tylko w ten sposób myślą, bo mimo iż posiadamy potencjalnie lepszą technologię, czyli druk laserowy to dalej nasz atrament jest po prostu tańszy, a osoby, które temu zaprzeczają są w błędzie.

Historia laserowej drukarki

mało kto wie, ale technologia laserowa była wynaleziona kilka lat przed atramentowej. Mimo iż była już w tym momencie lepsza, najtańsza drukarka w 1977 roku kosztowała ćwierć miliona dolarów oczywiście. Do takiego rarytasu, który drukował ponad sto kartek na minutę miały tylko niektóre osoby i to w bogatym USA. Druk ten był rozwijany przez lata przez takie firmy jak HP, Brother, czy też Canon. Do dziś HP, czyli potencjalnie największy innowator technologi laserowej ma 50% rynku w swoim posiadaniu co jest całkiem niezłym wynikiem.

Rozwój zapewniła wizja szybkości

To co teraz usłyszeliście jest prawdą. To właśnie przez to, że druk laserowy miał potencjalnie większe możliwości w perfekcyjnym druku oraz co najważniejsze szybkim został rozwijany przez tyle lat. Gdyby historia rozwoju stanęła na roku 1990 to nadal używalibyśmy drukarek atramentowych, które byłyby niesamowicie tańsze. Co najważniejsze rzeczywistą przewagę drukarki laserowe otrzymały dopiero na przestrzeni 2012 roku. Do dziś przecież w sklepach mamy produkty sprzed 2012 … Tak więc może się okazać, że jak na razie druk atramentowy jest lepszy na Polskim nie tak bogatym jak zachodnim rynku.

Podsumowując

Druk laserowy jest kierunkiem na przyszłość, lecz niedaleką. Specjaliści już wymyślają nową technologię, która lada moment zastąpi ten druk. Na razie jednak laserowa technologia w wydaniu po 2012 roku jest znacznie lepsza i efektywniejsza od druku atramentowego.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/virt106340/domains/swiat-druku.eu/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

5 myśli na temat “Czy drukarka laserowa będzie przyszłością?”

Dodaj komentarz