wizytówka-przykład

Wizytówki – warto mieć je zawsze przy sobie

Czy wciąż potrzebujemy wizytówek?

Bankiety firmowe są doskonałym pretekstem, aby rozpocząć nowe, ciekawe znajomości biznesowe. Kto wie, może akurat poznamy kogoś, z kim warto nawiązać w przyszłości współpracę lub podjąć się tworzenia nowego projektu? Często na takich imprezach spotykamy również osoby, które proponują nam zatrudnienie lub przyjście na wstępną rozmowę kwalifikacyjną.
Aby uniknąć niezręcznych sytuacji lub po prostu nie stracić dobrej okazji, w wielu przypadkach warto podtrzymać taką znajomość – i wymienić się z drugą osobą wizytówkami.
Mimo tego, że w dzisiejszych czasach za pomocą internetu możemy znaleźć wszystkie najpotrzebniejsze informacje – dokładny adres, numer telefonu, e-mail, nadal nie rezygnujemy z posiadania wizytówek. Jest to element, który na stałe przyjął się już w sytuacjach biznesowych.

Najważniejsze zasady dotyczące wizytówek

Wizytówki podajemy drugiej osobie w ramach przedstawienia się, a także, gdy nasza rozmowa dobiegła końca – i chcemy umożliwić sobie spotkanie w przyszłości.
Nie zapominajmy również o paru istotnych zasadach:

-osoba, która posiada wyższe stanowisko zawsze inicjuje wymianę wizytówek;
-okazujemy szacunek i wdzięczność za to, że dostaliśmy wizytówkę – warto podziękować za nią, przeczytać, a następnie później schować ją do etui lub portfela;
-wizytówki wręczamy bezpośrednio, nie kładąc ich na stole, ani na biurku;
-wizytówki wręczamy tylko podczas konwersacji – nigdy w trakcie jedzenia.

By nasza wizytówka elegancko się prezentowała, warto poprosić o jej wykonanie jedną z firm, działających w tym zakresie. Wizytówki Warszawa – znajdująca się w stolicy rekomendowana drukarnia świadczy usługi z zakresu wykonywania profesjonalnych projektów takich wizytówek.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/virt106340/domains/swiat-druku.eu/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

5 myśli na temat “Wizytówki – warto mieć je zawsze przy sobie”

Dodaj komentarz