uścisk ręki

Biznesowy savoir-vivre: jak poprawnie wręczać wizytówki?

Wymienianie się wizytówkami jest już tradycją i stałym elementem podczas spotkań i kontaktów biznesowych. Używa się ich, aby przekazać komuś najważniejsze informacje na swój temat i zaprosić do kontaktu w przyszłości. Praktycznie każdy pracownik – mniejszej, lub większej firmy posiada swoją, indywidualną wizytówkę.
Jakich zasad należy przestrzegać, aby czynność, jaką jest wymienianie się wizytówkami utrzymana była w dobrym tonie, a nie zniechęciła do nas drugiej osoby i była przejawem nieznajomości podstawowych zasad, które wyznacza biznesowy savoir-vivre?

Kiedy i w jaki sposób należy wręczać wizytówki?

Wręczanie wizytówki powinno być naturalną czynnością pod koniec spotkania biznesowego lub na jego początku. Jest to traktowane jako przedstawienie się drugiej osobie.
Koniecznie obdarujmy drugą osobę wizytówką, jeśli ona zrobiła to pierwsza. Przyjmijmy ją z uśmiechem, podziękujmy, zapoznajmy się z jej zawartością. Dopiero później możemy swobodnie schować ją do portfela, etui, czy wizytownika.
Jeśli chcemy dać drugiej osobie naszą wizytówkę, zróbmy to bezpośrednio – prosto do ręki, a nie kładąc na stojące między wami biurko, czy stół.

Jak powinna prezentować się wizytówka? Profesjonalne wizytówki Warszawa

Jeśli zależy nam, aby nasza wizytówka była zgodna z europejskimi standardami i elegancko się prezentowała, skontaktujmy się z firmą, która jest specjalistami w tej branży.
Każda drukarnia z przyjemnością podejmie się stworzenia klasycznego i indywidualnego projektu – na dobrym jakościowo papierze, z tradycyjną czcionką i o określonych, przyjmowanych zazwyczaj wymiarach (90 mm x 50 mm). Takie drukarnie znajdziemy bez kłopotu w większych miastach Polski – na przykład w Warszawie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/virt106340/domains/swiat-druku.eu/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

5 myśli na temat “Biznesowy savoir-vivre: jak poprawnie wręczać wizytówki?”

Dodaj komentarz